Novinky

2. novembra 2022 – Cenou inovatívny čin roka ocenený vesmírny prekladač ySpace zaujal aj redaktorov Slovenskej televízie a do relácie Experiment na STV2 pozvali riaditeľa pre rozvoj obchodu YMS, Radovana Hilberta.

Na linke archívu relácie STV2 Experiment nájdete celé interview. Radovan Hilbert v rozhovore s moderátorom vysvetľuje, ako sa výstupy spracovaných satelitných snímok z rôznych družíc používajú v praxi predovšetkým lesníctva a poľnohospodárstva (začiatok v 15tej minúte).

YMS je dlhodobým dodávateľom systémov pre lesníkov a cez naše systémy monitorujeme skoro polovicu územia Slovenska. Druhú polovicu sektora pôdohospodárstva tvorí poľnohospodárska pôda. Logickým krokom pre YMS preto bolo rozšíriť záber monitorovania z lesov aj na poľnohospodársku pôdu.

Už niekoľko rokov preto pracujeme na tom, aby sme aj farmárom ponúkli zmysluplné softvérové služby. Podobne ako lesníci, aj oni musia v dobe klimatickej zmeny a neistoty ohľadom ďalších hroziacich zmien premýšľať strategickejšie ako kedykoľvek predtým.

Video a viac informácií o riešení ySpace nájdete tu.

Viac o ocenení Inovatívny čin roka nájdete tu..