O firme

Vieme, že odborné témy, ktorým sa YMS venuje, nie sú mainstreamové čítanie. Sú to technické, geografické a agendové systémy, ktorých existencia je známa väčšinou len odborníkom a klientom, ktorých sa týkajú. A to aj napriek tomu, že ich prínos je veľký aj pre bežného občana.

Paradox odbornosti a publicity

Či už ide o bezpečnosť plynárenskej sústavy, plánovanie hospodárenia s lesom, obchod s plynom, cestársky dispečing, prehľad o technickej infraštruktúre dodávok tepla, či elektronické vyjadrenia alebo odchytené túlavé zvieratá. „Sú to služby, ktoré ľudia využívajú automaticky a nepociťujú potrebu sa tým zaoberať, kým to funguje. A keďže naše riešenia fungujú naozaj dobre 24/7, ani sa s výpadkom nestretnú. Paradoxne dobre fungujúce odborné systémy obvykle nezískajú mainstreamovú publicitu, pokiaľ nevyužívame prvoplánové reklamy na to, akí sme dobrí,“ vysvetľuje pôvodca myšlienky firemného komixu a riaditeľ pre rozvoj obchodu, Radovan Hilbert. „Preto každé zadanie na zvyšovanie publicity je náročné. Navyše sme informáciami, reklamami a publicitou vo všetkých formách a obmenách zahltení a dá sa povedať, že sme si voči tomu všetkému vytvorili už istú kolektívnu imunitu,“ pokračuje Radovan Hilbert.

Humor, no stále k odbornej téme

Na jednom z brainstormingových sedení so zadaním, ako YMS predstaviť širšiemu publiku, vznikol nápad na firemný komix. Nie však obyčajný, ale taký, ktorý by nielen pobavil, ale aj vtipne odprezentoval aj zložité témy ako sú satelitné snímkovanie či biznis inteligencia. „Ide nám o to, aby sme nezišli z cesty predstavovania technológií, no zároveň ponúkli niečo zábavné, poučné a odlišné. Zhodli sme sa, že ako dobrý kolektív so zmyslom pre humor a spoločnú vec sa dokážeme zabaviť aj na sebe a pretvoriť sa pre účely komixu na firemných superhrdinov. A ako to máme zvykom, chceme dobre a dlhodobo spolupracovať aj s našimi klientami, takže všetkých odvážnych v komixe privítame,“ uzatvára Radovan Hilbert.

Každodenní softvéroví hrdinovia

Naši veľkolepo stvárnení superhrdinovia nie sú ďaleko od pravdy, pretože všetci v tíme YMS ťahajú za jeden povraz dôkladne a usilovne, aby sa nám darilo plniť potreby a predstavy našich klientov. Každý jeden člen tímu, od obchodníkov cez projektových manažérov, analytikov a programátorov neustále pracuje aj na vlastnom odbornom rozvoji, pretože snáď niet oblasti, v ktorej by doba napredovala tak rýchlo, ako práve v technológiách. Ak vás zaujíma, čo všetko robíme, aby sme boli na špičke poskytovateľov IT služieb, prečítajte si článok Technického riaditeľa YMS, Mareka Ivaňáka, ktorý pod titulkou Neustály vývoj si žiada technologické majstrovstvo.

Pripojte sa k nám témami aj hrdinami

A to by nebola YMSka, keby vás nevyzvala na spoluprácu. Ak máte zaujímavú tému, ktorú vám pomáhajú riešiť naše aplikácie, a radi by ste ju videli spracovanú v komixovom príbehu, určite sa nám ozvite. V tejto spoločnej komixovej hre nemáme limity ani pravidlá, a radi vytvoríme superhrdinov a pre vaše organizácie. Veď prečo nie? A týmto ďakujeme aj prvému spoluhráčovi z radov dlhodobých klientov, ktorý sa s nami na to dal. Spoznali ste ho?

Už teraz sa tešíme, na čo ďalšie si naši superhrdinovia posvietia a kto ďalší si oblečie firemný superdres.

 

Pozrite si prvé tri epizódy

01_Sme_technologicki_supraci

02_Satelitom_hladame_lykozruta

 

 

 

 

 

03_Satelitom_pomahame_polnohospodarom