30. november, 2020 –

Pri príležitosti Jesennej konferencie Slovenského plynárenského a naftového zväzu (SPNZ) a 30 výročia pôsobenia YMS, a.s. na trhu IT, odovzdali najvyšší predstavitelia SPNZ, pán Tomáš Malatinský, prezident a pán Richard Kvasňovský, výkonný riaditeľ, YMS čestné uznanie, čím ocenili dlhodobý prínos YMS do odvetvia.

Ide o vzácne ocenenie vzhľadom na to, že YMS je dlhoročným členom profesnej plynárenskej a naftovej organizácie ako softvérová firma.

Okrem firemného členstva je riaditeľ divízie sieťových odvetví YMS, Radoslav Béreš, už tretie volebné obdobie po sebe aj členom rady SPNZ. V roku 2021 tak zavŕši 18 rokov nepretržitej služby. „Energetika je na jednej strane konzervatívne odvetvie, no aktuálne v duchu klimatických zmien tak dynamická, že udržať sa v nej je až umením. Mladá dáma YMS to 27 rokov v zemnom plyne dokazuje, preto dnes dvíham túto krásnu cenu,“ hovorí Radoslav Béreš.

Vzhľadom na pandemickú situáciu sa prestížna výročná konferencia SPNZ konala online a nebolo možné odovzdať cenu podľa pôvodného plánu. Páni zo SPNZ ju preto odovzdali na priateľskej návšteve v sídle YMS, a.s. v Trnave do rúk Radoslava Béreša a Mikuláša Szapu, predsedu dozornej rady YMS.