Novinky

4. septembra 2017 –

Podpísali sme zmluvu, ktorou sa stávame oficiálnym technologickým partnerom Slovenskej národnej akreditačnej služby (SNAS) pre elektronické akreditačné služby.

Úspešne tak rozširujeme naše portfólio projektov elektronizácie verejných služieb. Nasledujúce štyri roky budeme pre akreditačný informačný systém (AIS) poskytovať servisnú podporu, vytvárať nové služby a integrovať akreditáciu s ďalšími elektronickými službami štátu.

Nový AIS, na ktorom sa YMS podieľala ako člen konzorcia viacerých spoločností, bol s úspechom uvedený do prevádzky koncom roka 2016. Počas trvania projektu preukázal náš odborný tím YMS špičkové technické, analytické aj projektové znalosti, vrátane riešenia nepredvídaných komplikácií. Následne sme boli úspešní aj vo verejnej súťaži, čím sme dosiahli status overeného a dlhodobo spoľahlivého technologického partnera“, hovorí Milan Kánya, výkonný riaditeľ YMS.

Hlavným prínosom AIS je zjednodušenie celého procesu akreditácie. „Projektový tím dôkladne prehodnotil všetky pracovné procesy a pretriedil papierovanie tak, aby ostalo len nevyhnutné. Papierové procesy nahradili digitálne procesy, a tlačivá zasa kliky na elektronické formuláre“, vysvetľuje riaditeľ SNAS Martin Senčák. V rámci projektu sa digitalizovala aj registratúra, archív dokumentov, dochádzkový systém a správa služobných ciest. „Najväčším posunom po technologickej stránke je umiestnenie služieb do cloudu. SNAS sa rozhodla pre úplnú elektronizáciu služieb a vo vlastnej réžii nespravuje aplikácie ani hardware. Všetko je uložené vo virtuálnom priestore na cloude“, dodáva Marek Ivaňák, prevádzkový riaditeľ YMS a projektový manažér pre AIS.

 

Ilustračné foto YMS.