Novinky

10. decembra, 2021 – Ročenku YMS, ktorú ste od nás už po 11 rokov dostávali ako vianočné prekvapenie v decembri, tento rok čakajte v januári. Dvanáste číslo Ročenky bude opäť plné zaujímavých tém, môžete sa tešiť. 

História aj v komunikácii

Po prvý raz sme firemný časopis vytvorili v roku 2010, keď YMS oslavovala 20 rokov úspešného fungovania na trhu IT, a to na želanie zakladateľa firmy, pána Mikuláša Szapu st. „Pôvodným zámerom bolo zrekapitulovať úspechy firmy za dve dekády a v koncentrovanej podobe ich ponúknuť našim partnerom a klientom pri príležitosti tak významného míľnika firmy. Ukázalo sa však, že naši klienti aj partneri si o projektoch, ktoré s nami tvoria, radi prečítajú každý rok. A aj pre tím YMS je to možnosť svojim rodinám a priateľom v hmatateľnejšej podobe predstaviť, na čom vlastne pracujú. A tak vznikla tradícia, ktorú dodržiavame už jedenásť rokov“, vysvetľuje Mikuláš Szapu, predseda predstavenstva YMS.

Technologické témy ľudskou rečou

Veľká časť konzultačnej práce tímu YMS spočíva v porozumení skutočným potrebám klientov, čo pri zložitých agendách a množstve rôznorodých odborných tém, ktoré riešia, nie je vždy jednoduché. Preto sme sa v procese komunikácie, porozumenia, analýzy a zrozumiteľnej prezentácie dôkladne vycvičili. „Rovnaký princíp využívame aj pri tvorbe ročenky. Klientov a partnerov sprevádzame technickými témami spôsobom, ktorému dokážu porozumieť aj v prípade, že ich odbornosť je iná ako informačné technológie. Toto je špeciálne dôležité v prípade projektov výskumu a inovácií, ktoré otvárajú nové a nepreskúmané možnosti využitia technológií, ako napríklad satelitné technológie, automatizácia či ťaženie dát, resp. biznis inteligencia“, pokračuje technický riaditeľ YMS, Marek Ivaňák.

Manažéri, výskumníci aj technici

V ročenke 2022, ktorú tentokrát doručíme priamo k vám poštou koncom januára, sa môžete tešiť na samostatné tematické sekcie, z ktorých si svoje čítanie vyberie každý. „Manažérom predstavíme našich nových klientov a riešenia, ktoré pre nich vyvíjame. Výskumníci si prečítajú o najdôležitejších posunoch v našich výskumných projektoch a technikom poodhalíme tajomstvá úspešného fungovania technického tímu YMS. A rok 2022 bude míľnikom, v ktorom Ročenka YMS po prvý raz vyjde celá aj v anglickom jazyku pre našich zahraničných partnerov,“ uzatvára Mikuláš Szapu.

A o tom, že nie sme len seriózny odborný partner, ale máme aj zmysel pre inteligentný humor, sa dočítate v príbehu o tvorbe YMS komixu a jej superhrdinov.