15. októbra 2018 –

Známy americký básnik, Henryh Wadsworth Longfellow, povedal: „Život bez zdravia je bremenom, so zdravím je radosťou.“ Uvedomujeme si to, staráme sa a dokonca sme aj striebornou Zdravou firmou roka 2017. 

Aj tento rok sme pokračovali v úspešnom firemnom zdravom dni, v spolupráci s tímom špecialistov zo spoločnosti SALUSÉ Piešťany a zdravotnej poisťovne Union. Na našich zamestnancov čakali merania priamo na pracovisku, zaujímavé prednášky, cvičenie priamo za počítačmi a mnoho ďalšieho. „Staráme sa o zdravie, lebo zdraví podáme lepší výkon. Aj preto, lebo sme tím, ktorý je spolu už dlho, z kolegov sa stali priatelia a medzi priateľmi je téma zdravia dôležitá,“ formuluje zdravú filozofiu YMS organizátorka podujatia a špecialistka ľudských zdrojov YMS, Jana Morháčová.

Deň Zdravia sme naplánovali na piatok trinásteho a napriek mierne mrazivému termínu sa niesol v duchu pozitívneho myslenia. Ráno sme sa sladko nabudili horkou čokoládkou a čerstvým ovocím a pokračovali prednáškami o psychohygiene na pracovisku a ergonómii pracoviska. Dozvedeli sme sa ako stres vplýva na človeka a jeho pracovný výkon, ako ho zvládať a predchádzať mu, ako sedavé zamestnanie pôsobí na naše zdravie, ako si upraviť pracovné miesto a predchádzať zdravotným ťažkostiam. Ako bonus sme absolvovali relaxačné a uvoľňovacie cvičenia, priamo na pracovisku si nechali zmerať krvný tlak, BMI a telesný tuk, poprípade zistiť hladinu cholesterolu, cukru, hemoglobínu či kyseliny močovej v krvi. “Tohtoročný piatok trinásteho bol zároveň Medzinárodný deň čokolády a Deň pozitívneho myslenia. Nemohli sme zvoliť sladší a pozitívnejší deň. A kedže sme itéčkari, tak aby toho nebolo málo, tento deň bol zároveň Medzinárodným dňom programátorov. Pre nás výborná konštelácia,“ uzatvára Jana Morháčová.

A na záver citát od amerického žurnalistu Napoleona Hilla: ,,Nehovorte, čo chcete urobiť, urobte to.“