20. februára 2019 –

YMS vyhrala prvé miesto v súťaži o Zdravú firmu roka 2018 v kategórii malé firmy. Prekonali sme tak vlastný výsledok z roku 2017, kedy sme si odniesli ako nový účastník hneď striebornú priečku. Výsledky 9. ročníka súťaže vyhlásila zdravotná poisťovňa Union v piatok, 15. februára 2019, počas galavečera v Starej Tržnici v Bratislave. Cenu za spoločnosť YMS, a.s. prebrala Jana Morháčová, špecialistka HR.

“Komisiu zaujal náš systematický prístup cez program Zdravšia YMS a úprimná snaha o vytvorenie zdravých podmienok na pracovisku v širokej škále oblastí. Pretože v oblasti IT, kde práca spočíva prevažne v sedení za počítačom, to nie je jednoduché. Zariadili sme si relaxačnú miestnosť z pôvodnej kancelárie majiteľa, ktorú užívame denne na prácu, relax aj cvičenie. Máme flexibilný systém zdravých benefitov. Pravidelne spolu športujeme ako firemný tím, zapájame sa do aktivít bicyklovania do práce, darovania krvi, športových súťaží. Našich ľudí podporujeme v tom, aby svoje so zdravím spojené voľnočasové záľuby zdieľali aj s kolegami – napr. formou prednášky o zdravom stravovaní či ukážkou cvikov pre zdravý chrbát. Zriadili sme si  elektronické úložisko zdravých tém a nápadov, máme nástenku so zdravými témami, osvetovými článkami a veľa iného,” popisuje firemnú stratégiu zameranú na zdravie Jana Morháčová.  

Naša firemná kultúra je tvoriť spoľahlivý a stmelený tím odborníkov, ktorý si pomáha a ľudsky sa obohacuje. V takom tíme je téma mentálneho aj fyzického zdravia úprimne dôležitá a aktivity, ktoré si vytvoríme sú pre ľudí skutočne prospešné.