O firme

YMS získala zlato v súťaži o Zdravú firmu roka 2018 v kategórii malé a stredné firmy. Minulý rok sme súťažili po prvý raz a hneď sme si odniesli druhé miesto. Obe ceny našej snahe dodali externé a expertné docenenie, ktoré nás utvrdzuje v tom, že o zdravie vo firme sa naozaj staráme skvele.
Ako itéčkári prevažnú časť pracovného života strávime sedením za počítačom, klikaním na myšku a ťukaním do klávesnice. A keďže našou prácou strávime viac ako tretinu života, hľadáme nielen zdravý životný, ale aj zdravý pracovný štýl. K tomu sme tím, ktorý je spolu už dlho, z kolegov sa stali priatelia a medzi priateľmi je téma zdravia dôležitá. Keď sa skĺbi firemný a ľudský záujem, vždy z toho vyjde niečo dobré.

Zdravá firma roka 2017
Keďže sa do všetkého púšťame naplno a s odhodlaním, aj naša cesta za zdravím je pestrá a naplnená. „Naši ľudia si oddych od náročnej práce užijú s kolegami radi. Preto sme spustili veľký interný program Zdravšia YMS, ktorý sme pripravovali celý rok. Nakoniec sme ho prihlásili aj do súťaže Zdravá firma roka a už máme dve ocenenia, za rok 2017 druhé miesto a za rok 2018 zlato v kategórii malých a stredných firiem“, hovorí personalistka Jana Morháčová.

Program Zdravšia YMS
Cieľom programu Zdravšia YMS je aktívne vytvárať a podporovať zdraviu prospešné aktivity v YMSáckej firemnej kultúre. Zabezpečovať osvetu na prevenciu civilizačných chorôb a vytvárať si na pracovisku čo najzdravšie podmienky. „Na začiatok sme vybudovali rehabilitačno relaxačnú miestnosť — Common Club. Zaviedli sme nový, flexibilnejší, modernejší a predovšetkým zdravší benefitný systém, ktorý sme zamerali na oddychové a športové aktivity. Vo firme nám pribudol kútik zdravia, kde máme všetci na očiach zdravé témy. Ktokoľvek môže prispieť zdravým receptom, spoločnou víkendovou športovou aktivitou či odporučiť dobrého maséra. Prispievame návrhmi k doladeniu zdravého firemného priestoru, vymýšľame nové, zdravšie benefity“, pokračuje Jana Morháčová.

Organizujeme a zapájame sa 
Svetový deň darcov krvi sme využili na zorganizovanie spoločného darovania krvi. Športovo sme sa vyžili na viacerých firemných podujatiach. Na spoločnom výjazde sme si zmerali sily vo volejbale a petanque. Na rodinnom športovom dni zase okúsili čaro vodáctva a spoločne s rodinami splavili časť Váhu. Na jeseň sme zorganizovali pilotný Deň Zdravia. Odborný tím z rehabilitačného strediska sa našim ľuďom venoval celý deň. Dozvedeli sme sa veľa zaujímavého o zdravej výžive a správnom stravovaní až po zásady správneho držania tela. Absolvovali sme školu chrbta a vyskúšali si praktické cviky, ktoré môžeme robiť priamo v kancelárii, masáž či prístrojovú terapiu.

Tímový záväzok
Nie je klišé zopakovať, aké je zdravie dôležité. Aj v kancelárii, kde trávime tak veľa času. Preto je snaha starať sa oň aj v tíme YMS jasná a záväzná.