YMS diskutovala so županom trnavského samosprávneho kraja

16. februára 2018 - 

YMS sa predstavila ako generálny partner verejnej diskusie s novým županom Trnavského samosprávneho kraja, Jozefom Viskupičom, 15. februára v hoteli Holiday Inn.

YMS v paneli reprezentoval Business Development Director, Radoslav Béreš. So županom, hovorcom mesta Trnava, Pavlom Tomašovičom, generálnym riaditeľom Železničnej spoločnosti Slovensko Filipom Hlubockým a riaditeľom Štátneho inštitútu odborného vzdelávania Michalom Bartókom hovoril vízii a prioritách nového vedenia samosprávneho kraja.

YMS je trnavská firma a od svojho založenia v roku 1990 v Trnave aj sídli. Stará sa aj o technické a geopriestorové systémy spoločností v trnavskom kraji, napríklad o Správu a údržbu ciest Trnavského samosprávneho kraja (SÚC TSK), Trnavskú Teplárenskú aj prevádzkový systém v pozadí komplexu City Arena. Pre SÚC TSK odborný tím YMS v priebehu dvoch rokov vybudoval Dispečingový mapový portál. Odbremenil dispečerov od stoviek hodín ručného vykazovania, čo viedlo k zrýchleniu organizácie zimnej údržby v trnavskom samosprávnom kraji a zvýšeniu množstva času, ktoré posádky zasahujú v teréne – čo je kľúčové práve v týchto mrazivých časoch. 

Diskutovalo sa o rozvoji najdôležitejších služieb kraja, predovšetkým verejnej a cestnej dopravy a odborného školstva. YMS s 28 rokmi skúseností v technických a geopriestorových technológiách k zlepšeniu plánovania cestnej aj verejnej dopravy prispieva šikovným využitím najmodernejších smart technológií. Patrí sem napríklad tvorba koncepcií smart dopravných sietí, dynamická navigácia podľa aktuálneho stavu na cestách prípadne plánovanie trás pre ekologickejšie cestovanie MHD. YMS smart dopravné koncepcie rieši už od roku 2009, kedy dodala napríklad dynamickú navigáciu na svetový futbalový šampionát v Nemecku alebo do mesta Dubaj. 

Radoslav Béreš otvoril aj tému udržania kvalifikovaných programátorov, ktorí vo väčšine prípadov za prácou odchádzajú do zahraničia. Väčšina z nich sa však po získaní skúseností vracia a je veľmi dôležité poskytnúť im adekvátne možnosti uplatniť sa späť v kraji. 

Prepis tém celej diskusie nájdete tu. Sériu diskusií s ôsmimi novozvolenými županmi v každom kraji pripravili regionálne týždenníky MY a vydavateľstvo Petit Press a.s. pod náznom "Stretnutie so županom".